top of page

REKLAMA NATYWNA

• łączymy to, co masz do powiedzenia z tym, co odbiorcy chcieliby przeczytać

• znajdujemy czytelników w ich naturalnym środowisku

• gwarantujemy wysokie rabaty mediowe

Reklama natywna jest innowacyjnym narzędziem wykorzystywanym w dziedzinie kontent marketingu. Na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia od zwykłego artykułu w gazecie czy na internetowym portalu. Przeważnie występuje w formie zbliżonej do poradnika. Jest akceptowana i bardzo chętnie klikana przez internautów, a do tego wysoko ceniona przez reklamodawców. Taki sponsorowany artykuł pozwala na praktycznie niewidoczne i naturalne opisanie marki czy nazwy produktu. Natywne ogłoszenia reklamowe charakteryzują się tym, że wtapiają się w kontekst redakcyjny witryny czy prasy. Tym samym gwarantują zrównoważony tzw. user experience, co zwiększa zaangażowanie użytkowników i wiarygodność marki. Nie ma nic gorszego, niż nachalna reklama. Zdarza się, że przez często wyskakujące okienka lub reklamowe zdjęcia, które zasłaniają pół strony nie udaje się nam doczytać artykułu do końca. Skutkiem tego jest ignorowanie przez użytkownika treści reklamowych. W efekcie marka jest postrzegana w negatywny sposób.

Reklama natywna przekazuje treść w taki sposób, aby dany produkt czy usługę reklamować w sposób bardzo subtelny i nieinwazyjny. Osoba, która czyta dany tekst lub ogląda grafikę czy wideo, zwraca przede wszystkim uwagę na wysokiej jakości treść, zaś sama reklama jest jej ukrytym aspektem. Czy ich skuteczność jest na tyle duża, żeby przekonać potencjalnych klientów? Zdecydowanie tak. Idealna reklama natywna sprawi, że czytając tekst, który jest reklamą, będziemy mieć wrażenie, że czytamy dobry jakościowo artykuł, który przekazuje rzeczowe i ciekawe informacje.

Cele marketingowe, wizerunkowe i sprzedażowe wspieramy poprzez działania media relations. Mamy kontakt z dziennikarzami, do których docieramy tworząc informacje prasowe i unikalne treści, które są zgodne ze standardami, do których są przyzwyczajeni i którym ufają.

bottom of page